Ateliér Andrea

Můj příběh

Pohádkový příběh začíná ...

… bylo, nebylo v dalekém městě žila jedna malá holčička Andrea, která milovala barvy, korálky, stužky a hlavně látky. Měla velké štěstí, že měla hodnou babičku, která ji naučila šít. Svoji malou vnučku podporovala v její touze po tvoření.

Když holčička povyrostla, vyrazila na tajuplnou cestu do velkého města, kde se naučila spoustu zajímavých řemesel jako drátování, malování na hedvábí, korálkovat nebo vyrábě svíčky.

Princové jsou na draka …

Jak čas plynul ze slečny se stala manželka a maminka dvou krásných holčiček. Její království  se rozrostlo o hlídacího pejska a kočičího rádce.

Krásné období tvoření netrvalo dlouho. Objevil se zlý drak. V jejím případě v podobě srážky s automobilem. Vyvázla ze střetu s pomlácenými končetinami, jizvami na duši, ale živá. Jelikož princové jsou na draka, musela se zachránit sama.

Rozhodla se, že vytvoří kouzelné místo, kde lidé budou moci na chvilku zapomenout na své trápení a vyrobit si vlastníma rukama šperk, namalovat šálu nebo vyrobit drobnou dekoraci.

Ale pozor na zlého draka ...

Nikdo to nečekal, ale zase se objevil další zlý drak nazvaný „poúrazová artróza“. Nastalo několikaleté bloudění temným lesem. Musela podstoupit spoustu vyšetření a operací, kdy jí doktoři dali do palce na ruce umělý kloub. Vyhlídky do budoucna nebyly vůbec růžové. Nechtěla se smířit s tím, že by nemohla už tvořit. Musela se naučit trpělivosti a zvládat

S úsměvem jde všechno líp ...

Vše se zlomilo v den, kdy si přečetla zajímavý článek, kde jeden člověk napsal: „Pokud chcete něco změnit, musíte jít za svým snem. Je jedno jestli to bude trvat týden nebo deset let, ale musíte vytrvat“.

Nakonec i ona našla sebe sama, svoji sílu a kouzelnou moc, která ji ukázala cestu z temného lesa. Postupně se naučila žít se svým omezením, které se stalo jejím věrným průvodcem po zbytek života.

I když je život pes, tvoření nám všem dává křídla ...

Věřte mi, že tvořit rukama může opravdu každý. A věty typu, mám levé ruce nebo nemám na to talent, je jen pouhá výmluva. Když to nevyzkoušíte, tak nikdy nezjistíte jestli Vám to jde nebo ne.

Člověk to musí zkoušet znovu a znovu. Nevzdat to hned na začátku … Není důležitý výsledek, ale hlavně radost z tvoření. Stačí si uvařit kávu, pustit si oblíbenou hudbu a začít … vítám Vás v mém „kouzelném království“, kde budeme tvořit podle návodů krok za krokem nebo podle magických knih zvaných „eBook“.

Nebojte se, protože první magická kniha bude plná jednoduchých návodů na tvoření něžných, papírových motýlů.